Главная » 2014 » Декабрь » 20 » Чому Ніколу Тесла можна назвати найбільшим божевільним ученим в історії?
23:00
Чому Ніколу Тесла можна назвати найбільшим божевільним ученим в історії?

Нікола Тесла вважається великим, але сумно відомим ученим. Його можна назвати генієм, так і божевільним, але в нестандартному розумі і прекрасному уяві йому відмовити не можна. Тесла придумав тисячі геніальних винаходів, але багато хто з них, у кінцевому рахунку, визнали непрактичними або надто небезпечними.

1. Використання космічних променів
Тесла захоплювався ідеєю вільної енергії. За його задумом, вільну енергію можна було отримати з атомної енергії або енергії променів - це забезпечило б майже нескінченні ресурси з мінімальними витратами. Більшість вчених вважають ідею освоєння вільної енергії лженаукою.
Тесла вважав, що якби він зумів побудувати робочу машину для використання цієї енергії, то світ назавжди забув би про енергетичні проблеми. Він вважав, що маленькі частинки постійно рухаються навколо нас швидше швидкості світла, і якщо побудувати машину, здатну вловлювати ці частинки, то їх можна буде перетворити в корисну енергію. Він навіть отримав патент на свою ідею, але на практиці її так і не втілив.

2. Електродинамічна індукція
Незважаючи на те, що Тесла був першовідкривачем змінного струму, він мріяв про світ без проводів. Він запропонував створити Всесвітню бездротову систему, в основі якої буде вежа Тесли, транслює електроенергію на весь світ без проводів. Життєздатність ідеї він довів, продемонструвавши зажегшуюся від котушки Тесли лампочку.
Він побудував у Нью-Йорку вежу Ворденклиф. На жаль, проектом обрізали фінансування після того, як спонсор дізнався, що енергію Тесла хоче роздавати всім безкоштовно. Якби йому дали втілити ідею в життя, то у нас могла б бути система повністю відновлюваної енергії, до того ж екологічно чистою.

Вежу в результаті розібрали на металобрухт. А нещодавно вчені з Массачусетського технологічного інституту змогли запалити лампочку без проводів з відстані в сім метрів, тим самим довівши правоту Тесли.

3. Холодний вогонь
Тесла пропонував раз і назавжди відмовитися від мила і води для миття. Звичайно, вода і електрика не дружать між собою, але мікроби з електрикою ворогують ще більше, ніж з водою.
Під впливом аномалії, відомої як «холодний вогонь», людське тіло буде перебувати під напругою швидкого змінного струму в 2,5 млн вольт. При цьому людина мав би стояти на металевій пластині. А виглядало це так, ніби людина оповитий полум'ям.
Метод міг би бути куди ефективніше, ніж традиційні мило і вода. Тесла також стверджував, що цей спосіб - ще й ліки: він міг би зігріти людину, надати йому заряд бадьорості (і ще якийсь) і виробляти озон. Проект провалився - ніхто не став його спонсорувати. Вченому взагалі постійно не щастило на спонсорів.

4. Тесласкоп
Тесла мав намір створити пристрій для зв'язку з інопланетянами. Він стверджував, що за допомогою свого тесласкопа кілька разів розмовляв з представниками позаземного розумного життя, але це так ніхто і не перевірив.
По-іншому тесласкоп можна використовувати як гіперпросторовий генератор: він перетворює вільну енергію космічних променів на енергію, яку люди можуть використовувати. Також він може передавати колосальну кількість енергії через простір незалежно від відстані.

На жаль, в спілкування Тесли з інопланетянами ніхто всерйоз не повірив - доказів у нього не було. Але він продовжував наполягати на своєму.

5. Промінь смерті
Хоча багато винаходи Тесли можуть здаватися небезпечними, сам він ненавидів війну, тому витратив багато часу і сил на роботу над «променем смерті» - так він сподівався припинити всі війни раз і назавжди. «Промінь смерті» працював як прискорювач частинок, здатний вистрілювати променем потужних частинок на відстань понад 250-ти км. Тесла стверджував, що так можна розплавити будь двигун і збити будь-літак. На створення прискорювача треба було всього-$2 000 000.

Д. П. Морган
Його інвестор Д. П. Морган дати на ідею грошей відмовився. Уряду теж грошей не дали, незважаючи на всі аргументи вченого. Російський уряд, щоправда, виявив певний інтерес, і навколо цього ходить безліч чуток - зокрема, це одна з версій Тунгуського вибуху.

6. Контроль над погодою
Тесла вважав, що температуру на планеті можна контролювати, а в будь-якій точці землі можна створити родючі землі, просто використовуючи певні радіохвилі, щоб маніпулювати магнітним полем Землі в іоносфері і створювати величезні стоячі хвилі. Потім за допомогою хвиль передбачалося маніпулювати вітром, а значить, і погодою.
Тесла одержав на свої «погодні» ідеї багато патентів і нібито довів, що те, про що він говорить, працює. Любителі теорій змови вважають, що записи Тесли потрапили не в ті руки і використовуються тепер нехорошими людьми для керування погодою.

7. Гармата на рентгенівському випромінюванні
Тесла був зачарований відкриттям Вільгельма Рентгена - рентгенівським випромінюванням. Він почав ставити експерименти з рентгенівськими променями і навіть влаштовував демонстрації для глядачів.

Марк Твен
Частенько він проводив досліди спільно зі своїм другом Марком Твеном - вони намагалися з допомогою спрямованого пуску рентгенівських променів пошкодити папір на стіні. Хоча в кінцевому підсумку і фізик, і письменник визнали цей спосіб неможливим, вони весело провели час.

8. Змінний струм
У 1882-му році Тесла переїхав в Париж і став працювати на Томаса Едісона. Едісон нещодавно розробив концепцію постійного струму і вважав, що це вирішить проблеми всього людства. Правда, як треба генератор постійного струму не працював, і Едісон пообіцяв Теслі $50 000, якщо він вирішить цю проблему.

Свою частину угоди Тесла виконав - душка Едісон отримав кілька патентів. А от обіцяних грошей Тесла так і не побачив. Це змусило його піти від Едісона і заснувати власну компанію, де він став працювати над змінним струмом, який мав ряд значних переваг перед постійним струмом.

Едісон був в люті - його учень сам проводить якісь експерименти! Він зробив все можливе, щоб дискредитувати Теслу з його винаходом, стверджуючи, що з-за цього будуть горіти будинку і вмирати люди. Але в цей раз ідеї Тесли, на щастя, прижилися.

9. Освітлення світу
А що якщо б було можливо висвітлити весь світ? Ну, як мінімум у відсутності темряви можна було б зменшити кількість великих катастроф. Саме цього і хотів домогтися Тесла, коли почав розробляти план по освітленню світу. Він хотів використовувати люмінесценцію розрідженого газу - відповідно до його ідей, певні частинки газу випускають світіння, коли порушуються за допомогою енергії.
Тесла планував націлити у верхні шари атмосфери ультрафіолетові промені, щоб частинки низького тиску почали освітлювати всю землю - таке штучне полярне сяйво. Однак плани Тесли ніхто не підтримав.

10. Осцилятори Тесли
Все складається з атомів, і кожен атом починає вібрувати на певній частоті. Коли частота коливань механічної системи відповідає частоті вібрацій атома, виникає резонанс. Приклад - підвісний міст через протоку Такома: міст звалився, коли увійшов у резонанс з відносно слабким вітром.

Тесла, взявши це на замітку, створив крихітний машину, здатну зруйнувати будівлю. Коли він експериментував зі своїм винаходом, пролунав дивний шум, а навколо почали розлітатися іскри, і всі предмети в його лабораторії почали злітатися до однієї точки - машині. Тесла розбив її молотком, перш ніж будівля завалилася.

Коли його жартома запитали, як знищити Емпайр Стейт Білдінг, він серйозно відповів, що потрібно його винахід, відповідний тиск повітря і трохи часу, щоб знайти правильну вібрацію. Машину назвали осцилятором. До речі, Тесла вважав, що вона має цілющі властивості - якщо, звичайно, вдасться налаштувати її так, як потрібно.

   Просмотров: 480

Меню сайтаПоиск

Календарь

«  Декабрь 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Реклама

Друзья сайта

Параметры

 
 

Статистика

TOPlist TOPlist
Copyright 2009 | Каталог   Хостинг от uCoz |

Free counters