Главная » 2015 » Апрель » 6 » ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО СОБАК І КІШОК
10:06
ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО СОБАК І КІШОК

На нашій планеті мешкає близько одного мільярда домашніх собак і кішок. Часто між людиною і чотириногими друзями виникають відносини глибокої прихильності. Цікаво вислів французького письменника Еміля Золя про любов людини до тварин: "... кажуть, ніби тварини можуть замінити людей...

Це невірно; любов до тварин не зникає навіть при материнської любові... Любов до тварин - це любов зовсім особлива; у неї свої прикрості, радості, свої потреби, і вона потребує особливих умов". Не можна не погодитися з цим твердженням. 


Собака свійський (Canis familiaris) - ссавець із загону хижаків (Carnivora) родини собачих (Canidae) - походить від вовка. Вона була першим тварин, приручених первісним людиною в кам'яному столітті (13-7 тис. років до нашої ери).
Всього на планеті налічується близько 400 порід собак; вони діляться на службових, мисливських і декоративних.

Важко перелічити всі форми трудової і бойової діяльності собак різних порід. Загальновідомо широке використання їх на промислового і спортивного полювання, в охороні кордону, для транспортування людей і вантажів в північних районах, в якості помічників пастухів, вартової служби та інші Службові і мисливські собаки можуть освоювати нерідко складні навички на вимогу людини і для його користі.

Бездоганно виконують завдання собака-шукач, собака-геолог, собака-газівник, собака-міношукач, собака-зв'язківець, собака-санітар, собака-сторож, собака-поводир, собака-рятувальник, собака - артист цирку, собака - піддослідна тварина в наукових установах. Значна заслуга собаки в освоєнні космосу - вона брала участь в орбітальних польотах в кабінах штучних супутників Землі.
Декоративні собаки не мають практичного значення, любителі цінують цих тварин за їх оригінальні форми.

Кішка домашня (Felis ocreata domestica) - ссавець із загону хижаків (Carnivora) родини котячих (Felidae). Одомашнена тварина значно пізніше собаки. За літературними даними, на земній кулі мешкає близько 500 млн. домашніх кішок. Кішка в повному сенсі слова домашня тварина, тому що, на відміну від собаки, більше прив'язується до будинку, а не до людини. Порівняно з іншими домашніми тваринами вона веде більш незалежний спосіб життя.

Історія домашньої кішки починається з Стародавнього Єгипту, де вона вважалася священною твариною. Потім вона розселилася в інших країнах. Переважають безпородні коти. Кішки легко уживаються не тільки з людьми, але і з іншими домашніми тваринами. Відомі випадки ніжної дружби між собакою і кішкою, хоча традиційна ворожнеча цих домашніх тварин увійшла в приказку. Господарська користь кішок в основному обмежується знищення шкідливих гризунів (мишей і щурів). В окремих випадках використовують цих тварин як годувальниць на лисячих фермах.
   Просмотров: 797

Меню сайтаПоиск

Календарь

«  Апрель 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Реклама

Друзья сайта

Параметры

 
 

Статистика

TOPlist TOPlist
Copyright 2009 | Каталог   Хостинг от uCoz |

Free counters